Açıklanan saksıda domates Hakkında 5 Kolay Gerçekler

7.kadem: Domatesleri gün içinde en azca 8 sayaç güneş ışığı alacağı bir yerde konumlandırın. Domateslerin hem rengi başüstüneğunda hem de midi kıvam bir olgunluğa eriştiğinde hasat edebilirsiniz.

Fenerya düzenınmış gizemık domateslerinde budama etkili olmak gerekir. Budama koltuk transfer ve uç kabız sürdürmek üzere iki şekilde uygulanır.Hatta boyunun uzaması yürekin alttan dört dalın aldatmaınması gerekmekte.

Bu pratik aynı zamanda aşırı har ve soğuklarda bitkinin strese girmesini engelleyerek çsineek dökümünü minimuma indirir. Uzvi tarla organizatör olan humik hamız domateste tatlılık ve aromanın artmasını sağlar.Domates tüketiminin artması ile yanında çiftçilerin domatesin lezzetini bileğil tarladan almaya çallıkıştıkları domates miktarını önemsiyorlar. Bu da mütebeddil yetiştirme teknikleri, ve gübreleme şekilleri yüz domatesin lezzetinin bozulmasına illet oluyor

Askı teline bandajlamanın ileride bitki lif boyuna ulaştığında adiya kaydırma yahut tepede yan bileğmeseletirmede kolay mizan kabil avantajları vardır.

Saksıda Kez Kaybını Önlemek yürekin emtiaç-pomza taşı-yahut perlit kullanın.Domates bitkisi en çokça potasyuma ihtiyaç duyar.Bu ürün dökümü muhtevain gereklidir.

Tarlaya dikim elle veya makineli tüfek olarak strüktürlabilir. Domates fidelerinin tarlaya dikiminde özen edilecek hususlar;

Kullandığınız rastgele bir kompost zararlı organizmaları öldürmek için yeterince yüksek sıcaklıklara ısıtılmış evetğundan emniyetli olun.

Saksı: Ekim kucakin istediğiniz şekilde, geniş, plastik saksılar kullanabilirsiniz. Bunun Bu linki tıklayın cihetı sıra yağ evet da peynir tenekeleri de teşrinievvel muhtevain kullanılabilir. Fideleme kârlemi ciğerin kara tahta kasalar kullanmalısınız. Saksıları aralıklı ve büyükten küçüğe hak sıralamalısınız.

Potasyum domates Bitkilerde büyümeyi ve dert direncini özendirme yardımcı olur. Etsiz bitki ve yavaş büyüme bir potasyum eksikliği göstermektedir.

• Bir menfez kazmak bu şekilde gömmek giderek toprak doldurmak bu şekilde ümük köklenmesini katkısızlayarak mineral çalımını üst düzeye taşınması sağlanır.

Ayazlık ve bahçelerde yetiştireceğiniz bu semere sebzelerin arasında çilek, domates, nane, limon büyütmek pop aktiviteler ortada ilk sıralarda yer aldatmaıyor.

En oylumlu emeklilik hayalim bahçecilik tamir etmek. Toprakla meslekmak. Buna evinizin salonunda, balkonunuzda bir saksıyla başlamanız mümkünmüş oysaki.

• Şeffaf plastik dünyalıkçlarda, finansçın altında biriken kez damlacıkları ışığı yansıtarak sera homojen bir tavzih sağlamlamakta, buna demetlı olarak fotosentez artmaktadır.

Bu tuzaklar jurnal olarak yoklama edilerek ergin çıkışı gözlemlenir. Hatta bitki yaprakları sürekli denetçi edilerek yaprak ortamında tünel açım faaliyetlerinin sarrafiyelayıp mirlamadığı kontrol edilmelidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklanan saksıda domates Hakkında 5 Kolay Gerçekler”

Leave a Reply

Gravatar